Botox Uygulamaları

Botox Uygulamaları

Etki süresi 4 ila 6 ay arasında değişmekte olan botox uygulaması, deri yüzeyindeki kırışıklık ve çizgilerin yok edilmesi esasına dayanmaktadır. Gebelik ve emziklilik döneminde olan bayanlar dışında herkese uygulanmakta olup, etki süresinin geçerliği yaşa bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.

İşlem süresi son derece kısa (10-15 dakika) olan botox uygulaması, alın, kazayağı, kızgınlık ve boyun çizgilerini giderdigi gibi aynı zamanda terlemeyi önlemek ve kaşları kaldırma amacıyla da uygulanabilmektedir.
Uygulamanın sona ermesinin hemen ardından bireyler gündelik yaşamlarına kaldıkları yerden devam edebilirler ve en ufak bir acı hissi söz konusu değildir. Ancak botox uygulamasının gerçekleştirildiği ilk birkaç gün kuaför, sauna ve havuza gidilmemesi tavsiye edilmektedir.
Bunun yanı sıra uygulamanın gerçekleştirildiği gün yüzüstü yatmamaya dikkat edilmeli, sırtüstü pozisyon tercih edilmelidir.

Botox uygulamasının etkisi, uygulamadan 5 ila 7 gün sonra tam anlamı ile göstermektedir.

Alın, kazayağı bölgesi, kaşlar arası, burun altındaki ince çizgiler, ağız bölgesinde ve boyun derisinde meydana gelen kırışıklıklar, yüz ve boyunda yer alan kasların kasılmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Ağız bölgesinde meydana gelen çizgiler üzgün, burun yan duvarı ve kaşları arasında meydana gelen çizgiler kızgın, alın ve göz çevresinde oluşum gösteren çizgiler ise yaşlı bir yüz ifadesine yol açar.

Botox uygulaması
, söz konusu bu çizgilerin bulunduğu mimikleri kaslarının geçici bir süre için kasılmasını bloke eder ve çizgilere bağlı olarak oluşan bu üzgün, yorgun ve kızgın yüz ifadelerini yok ederek cildin olduğundan daha pürüzsüz, genç ve dinç bir yapıya kavuşmasını sağlar.

Bu alanda tedavinin, yüz kasları anatomisi ile ilgili iyi bir bilgi ve deneyime sahip uzman kişilerce yapılması gerekmektedir.

Ağrılı ve sancılı bir işlem olmamakla birlikte sadece uygulamanın gerçekleştirildiği bölgede çok hafif bir yanma hissi söz konusu olabilir. Uygulama sonrasında ise botoxun çevre kaslara dağılmasını önlemek üzere bölge ovuşturulmamalıdır.

Türkiye'de Tedavi

Botox uygulamasıtedavi teklifi almak için doktorlarımız tarafından muayene olmanız gibi bir şart söz konusu değildir. Botox uygulaması yaptırmak istediğiniz bölgenize ait birkaç fotografınızı web sitemizde yer alan başvuru formumuz aracılığı ile bizimle paylaşmanız durumunda, belgeleriniz anlaşmalı hekimlerimiz tarafından görüntülenir. Hekim görüşleri ve diğer tüm detaylar ekibimizce doküman halinde sizlere aktarılır.